tr_TR
en
off

ANA SAYFA             SAĞLIK         YEMEK TARİFLERİ        EĞİTİM          PRATİK BİLGİLER

 
Parfüm Alırken Dikkat Edilmesi
PreviousNext

Sample Picture 3

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

2126

        Parfüm Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Parfümü Ne İçin Aldığınıza Karar Verin

Alacağınız parfüm günlük kullanım için mi, iş için mi yoksa gece için mi alacağınıza göre değişecektir. Günlük kullanım için baharatlı kokuları, iş yerinde kullanmak için çiçeksi kokuları ve gece için odunsu kokuları tercih etmelisiniz.

2. Örnek Toplayın

Parfüm alacağınız mağazalar küçük şişelerde örnek ürünler sunuyorsa bunlardan kendinize uygun olabileceğini düşündüğünüz birkaç tanesini alıp 1 hafta boyunca dönüşümlü olarak kullanıp test edebilirsiniz.

3. Deneyin

Parfümleri şişeden veya şişe kapağından koklamak yerine vücudunuza sürerek test edin. Parfüm kokuları vücudunuza sürüldükten sonra sizin kokunuzla birleşerek olduğundan daha farklı kokacaktır.

4. Duş Alın

Parfümleri vücudunuzda denemeden kısa bir süre önce duş almış olmaya dikkat edin. Zamanla vücudunuza sinen dış kaynaklı kokular parfümün üzerinizde olması gerekenden farklı kokmasına neden olabilir.

5. Yediklerinize Dikkat Edin

Parfüm alışverişine çıkmadan önce vücut kokunuzu değiştirebilecek baharatlı gıdalar tüketmemeye dikkat edin.

6. Abartmayın

Parfüm denemeleri sırasında vücudunuzun farklı bölgelerinde olmak kaydıyla en fazla 3 parfüm deneyin. Daha fazlası koku algınızı değiştirecek ev yanlış karar vermenize neden olacaktır.

7. İlaç Kullanmayın

Bazı ilaçlar vücut kokunuzu ve kimyanızı değiştirebilir. Bu nedenle ilaç kullandığınız dönemde parfüm alışverişi yapmaktan kaçının.

8. Öğleden Sonra Alın

Günün ikinci yarısında koku alma yeteneğimiz sabaha nazaran daha keskindir. Öğleden sonra yaptığınız parfüm alışverişlerinde daha doğru kararlar verebilirsiniz.

parfüm, parfüm alırken, parfüm almanın püf noktarı, koku, parfüm kokusu, püf nokta, noktalar, püf noktalar,
parfüm alırken dikkat edilmesi gereken püf noktaları