tr_TR
en
off

ANA SAYFA             SAĞLIK         YEMEK TARİFLERİ        EĞİTİM          PRATİK BİLGİLER

 
Düzenli Bir Ev İçin
1534

Düzenli Bir Ev İçin Yaratıcı Fikirler

Hepimize düzenli, her aradığımızı rahatça bulabildiğimiz bir evimiz olsun ister. Ama ne yazık ki ailenin her ferdi düzen konusuna aynı özeni göstermeyince bir yerden sonra ipin ucu kaçıverir. Ama isteseniz dahi düzensiz olamayacağınız bir eviniz olsa her şey bambaşka olabilirdi değil mi? İşte böyle bir ev için birbirinden yaratıcı fikirler…

Takılarınızın çekmeceler içinde sürekli kaybolmasından bıktıysanız takılarınız koymak için çekmecelerinizin içine buz kalıpları yerleştirin.

Benzer şekilde makyaj malzemelerinizin birbirine karışmasını istemiyorsanız her yerde kolayca bulabileceğiniz farklı boyutlardaki plastik kapları çekmece düzenleyici olarak kullanabilirsiniz.

Siz yastık, çarşaf ve nevresimlerin bir desen olmasına dikkat ediyor olabilirsiniz ama ev halkı bazen o kadar özenli olmayabiliyor. İsteseler bile farklı nevresim ve çarşafları kullanamayacağı bir düzene ne dersiniz. Nevresim, çarşaf ve tek yastık kılıfınızı katlayıp diğer yastık kılıfının içine koyun. Artık herkes nevresimleri takım olarak kullanacak.Banyoda en çok yer kaplayan şeyler temizleyicilerdir. Özellikle de yeterli dolabınız yoksa balkon, mutfak gibi evin alakasız yerlerinde saklamak zorunda kalabilirsiniz temizleyicileri. Üniversite öğrencilerinin yurt dolaplarında vazgeçilmezi olan bu cepli askılar sayesinde temizlik malzemeleriniz bir arada düzen içinde durabilir. Bu askıları satın alabileceğiniz gibi renkli kumaşlardan kendiniz de dikebilirsiniz.

Mutfakların en kullanışsız kısmı hiç şüphesiz ki lavaboların altıdır. Genellikle birkaç mutfak temizleyicisi dışında pek bir şey konmaz. Lavabonun altındaki dolabı kullanamıyor olabilirsiniz. Ama bu kapağını da kullanamayacağınız anlamına gelmez. Kapağına asacağınız bu cepli askıya günün birinde kullanırım belki diye alıp hiç kullanmadığınız ve belki de hiçbir zaman kullanmayacağınız ama çekmecelerde yer kaplayan mutfak gereçlerinizden tutun da yedek temizlik bezleri, yedek mutfak süngerleri gibi gerektiğinde kolayca ulaşmak isteyeceğiniz her şeyi koyabilirsiniz.

Mutfak çekmecelerinin en ıssız köşelerini mekan tutan, aradığınızda gözünüze görünmemek ve elinize gelmemek için türlü yollara başvuran buzdolabı poşetlerini raptiyeler yardımıyla hiç kaçamayacakları şekilde mutfak dolaplarına sabitleyebilirsiniz.

Banyo dolabınızın içine sabitleyeceğiniz bir mıknatıs şerit yardımıyla tel toka, cımbız, tırnak makası gibi metal aletleri kolayca bulabileceğiniz bir hale getirebilirsiniz.

Mutfak dolabı kapaklarınızın içine sabitleyeceğiniz bu metal askı ile tencere dolaplarınızın dağınıklığından kurtulabilirsiniz.